top of page

Okolí blízké i daleké

Při pobytu na chalupě v Nedražicích se rozhodně nemusíte nudit. Kam si všude můžete zajet? Zde uvádíme pár příkladů...

Bývalý lom v Hradci

Pouhých 7 km od chalupy se nalézá krásný lom kde si v létě můžete skvěle zaplavat. Zároveň se můžete občerstvit u kiosku, nebo si můžete zahrát voleybal na k tomu uzpůsobeném přilehlém plácku. 

Klášter Kladruby

Hezký výlet si můžete udělat do blízkého starobylého kláštera, o němž jsou písemné záznamy již v 11. století a v době baroka přestavěném rodem Thurn Taxisů. Bývalý benediktinský klášter založený před 900 lety knížetem Vladislavem I. Dominantou areálu je kostel Nanebevzetí Panny Marie přestavěný slavným českým architektem Janem Blažejem Santinim Aichelem ve stylu tzv. barokní gotiky.  Kupole kostela, která dosahuje výšky 46 metrů, je zakončena zlacenou mariánskou korunou. Délka kostela je 86 metrů. Druhou nejvýznamnější stavbou v areálu kláštera je budova Nového konventu od Kiliána Ignáce Dientzenhofera.

Planá u Mariánských lázní

Zoologická zahrada s Dinoparkem v Plzni
Celá rodina se zde zabaví! Zaparkovat je možné hned před vchodem. V areálu se nalézá několik rychlých občerstvení nebo si můžete posedět ve výletní restauraci s panoramatickým výhledem. Kromě exotických zvířat si nezapomeňte prohlédnout také říční ryby na stezce "Česká řeka". Výlet se dá spojit i s návštěvou velkého Dinoparku, který je působivě zasazen do okolní přírody a dinosauři se tak zdají opravdu jako živí. 

V Plané se můžete projít po po historickém náměstí a zajít si na kávu do jedné z místních cukráren. Také lze navštívit hornické muzeum. V posledních letech se město stalo "Mekkou" milovníků výtvarného umění. Vedle soukromé Plánské galerie působí městská galerie ve věži. Svá díla zde již vystavila řada špičkových výtvarných umělců. Galerie je otevřena podle zajištění výstav přibližně od května do října v překrásných prostorách kostelní věže. Z darů umělců zde vystavujících postupně vzniká sbírka moderního umění, která bude vystavována v kostele Petra a Pavla. Pravidelně promítá městské kino a jsou pořádány i další kulturní akce pro nejširší veřejnost.

Pronájem chalupy / dovolená v Čechách / Chalupa v Čechách / ubytování v Západních Čechách / pronájem chaty

bottom of page